Hónapok (lassan egy éve) azt hallgatjuk a kormánytól, hogy megmentik a bedőlt hiteleseket, meg Nemzeti Eszközkezelő ésegyéb...
Két éve kezdtünk épitkezni, egy éve be is költöztünk (és 20 évig nyögjük a hitelt). Még az épitkezés alatt hirdettük a lakást eladásra, természetesen a tomboló válságnak köszönhetően minimális érdeklődéssel. Tavaly óta az érdeklődés még inkább lecsökkent, mivel a Duna-parti majmok húzzák az emberek orra előtt a mézesmadzagot.
- akinek van pénze, és vásárolni akar: az árverezésekre vár. Azért mert a piacra öntött ingatlanok még lejjebb nyomják az árakat
- akinek van pénze, és épitene: az árverezésekre vár. Azért, mert jelenleg nem lehet belőni, milyen mélyen fognak megállni az ingatlanárak, és lesz-e kereslet rájuk.
Kis hazánk egyik fő mozgatórugója mindig is az épitőipar volt. Felszívta a képzetlen munkaerőt, és az ipartól elkezdve a kereskedelmen keresztül mindent meglóditott.
A bizonytalanságot okozó politikának köszönhetően a külföldi beruházók más országokban épitkeznek. Tudom, mert nem kérdeztem. Lehet zsidózni, meg karvalytőkézni, de tudomásul kell venni, hogy a milliárdos beruházásoknak köszönhetően elég sok embernek volt munkája.
Épitész vagyok, már többször elmondtam. A munkamennyiség töredéke az elmúlt évekbelinek, az árak pedig az ezredfordulót idézik. A lakossági épitkezés gyakorlatilag megszűnt, a társasházi-középületi épitkezés nagyon lassan kezd kibújni a béka segge alól.
Ez azt jelenti, hogy a nagyobb beruházások most jutnak el a tervezési szakaszig, tehát jó eséllyel jövőre kezdődik a konkrét kivitelezés.
A kormány azzal, hogy az árverezéseket 5 évre el akarja nyújtani, borzasztó károkat csinál. Sajnálom azokat, akik utcára kerülnek (nem mindet azért!), de kicsit utána kellett volna nézni, hogy mi lenne a jobb a TÖBBSÉG számára.
Az elmúlt egy év időhúzás helyett ki lehetett volna pörgetni az árverezésre váró ingatlanok 25-30%-át, és év végéig a többit is.
Lejjebb zuhantak volna az ingatlanárak? Igen.
Utcára került volna pár ember? Igen.
Cserébe viszont megmaradt volna az ingatlanpiacon és a bankokban a bizalom, és az épitőipar már idén talpra állna. Több ezer ember jutna munkához, a kereskedők és az ipari termelés haszonhoz. Pörögne a gazdaság, Tisztelt Matolcsy Úr!
Ui: Kiváncsi vagyok mit találtak ki, hogy meg kell várni a Legfőbb Vezért a bejelentéssel.
Utolsó kommentek